Słowo Boże na Wielką Sobotę

Dziś wspominamy całą historię zbawienia, wszystkie wydarzenia i okazje, kiedy Bóg wyzwolił i zbawił swój wybrany lud. Bóg zawsze troszczy się o swój lud, chociaż bardzo często ludzie byli niewdzięczni i niedbali. Jedną z rzeczy, których dokonał Bóg, było zmartwychwstanie Jezusa. Po tak wielkim bólu i cierpieniu przychodzi zwycięstwo. Jezus przeszedł przez całe cierpienie tylko dlatego, że kocha każde ze swoich stworzeń. Miłość jest także tym, co zachęca Go do wytrwania nawet po śmierci – do zmartwychwstania. Z miłości do nas cierpiał, z miłości do nas zmartwychwstał – otworzył nam bramy nieba. Wtedy pojawił się i pozostał ze swoimi uczniami. Dzisiaj też pozostaje ze swoimi uczniami, z nami, każdego dnia naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.