Wieczny odpoczynek…

Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w wieku 57 lat zmarł 8 XII nasz Rodak ks. Piotr Mucha, który był proboszczem Parafii św. Piotra i Pawła w Gowarczowie. Urodził się 11 lutego 1965 r. w Fałkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Stromiec, Kuczki, Skarżysko-Kamienna (parafia pw. NSJ), Sucha, Niekłań, Zwoleń (parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego), Końskie (parafia pw. Chrystusa Odkupiciela), Drzewica. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Bieliny, Niekłań, Rzuców, Majdów i Gowarczów.
Program uroczystości pogrzebowych:
12 XII godz. 18:00 – Msza św. żałobna w kościele w Gowarczowie.
13 XII godz. 11:45 – wprowadzenie ciała do kościoła w Fałkowie
godz. 12:00 – czuwanie  połączone z modlitwą Różańcową
godz. 13:00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Bpa. Marka Solarczyka
Po Mszy św. nastąpi procesja i pochowanie ciała na parafialnym cmentarzu w grobie
rodzinnym.
Najbliższej Rodzinie składamy od całej wspólnoty parafialnej wyrazy współczucia oraz pamięci modlitewnej.
Ze względów porządkowych bardzo prosimy, aby na rynku parkowali księża, a wszyscy inni na placu targowym przy gminie i ulicach bocznych odchodzących od rynku.

Polecajmy śp. ks. Piotra Muchę Bożemu Miłosierdziu: Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Piotr, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem w kapłaństwie, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

1 komentarz

  1. Ks. Piotr był kapłanem o ogromnej życzliwości. Chociaż rozmawiałem z Nim tylko kilka razy, ale zawsze okazywał wielką kulturę i dobro. Panie daj Mu niebo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.